Det är november 1989, Berlinmuren har precis fallit och Jarle som går på gymnasiet i Stavanger är lyckligt ovetande om att världen står i förändring. Än så länge har han allt en 18-åring kan tänka sig att ha, en söt flickvän och en cool bästa kompis. Tillsammans ska de snart debutera med Stavangers tuffaste punkband, "Mathias Rust Band". Men så dyker plötsligt Yngve upp, den nya killen i klassen, och inget är längre som förr.
15 februari, 2008
Stian Kristiansen
Tore Renberg
Norge
Mannen Som Elsket Yngve
Helsingborgs Dagblad | |
Arbetarbladet | |
Hallands Nyheter | |
City |
Som medlem kan du filtrera på spelplattformar och musikgenrer samt stänga av autospelning av trailers.
Registrera digDenna sajts underhåll är helt beroende av reklamintäkter och premiummedlemmar. Vänligen stäng av din annonsblockerare eller bli premiummedlem för att slippa reklam.
Ett premiummedlemskap kostar 39:- för en månad eller 299:- för ett år och då låser du upp funktioner och du stödjer också en oberoende utvecklare.
Tänk på att:
Alla recensioner kontrolleras manuellt.