Handlingen utspelar sig i 1960-talets Paris och är baserad på en sann historia, om en sexbarnsmamma som vägrar acceptera en medicinsk diagnos som säger att hennes son aldrig kommer att kunna gå. Istället trotsar hon oöverstigliga odds för att vägleda honom till det liv hon föreställer sig för honom genom obotlig optimism.
4 april, 2025
Ken Scott
Ken Scott
Frankrike, Kanada
Ma Mère, Dieu Et Sylvie Vartan
Dagens Nyheter | |
Sydsvenskan | |
Upsala Nya Tidning | |
Filmtopp | |
KULT Magasin |
Som medlem kan du filtrera på spelplattformar och musikgenrer samt stänga av autospelning av trailers.
Registrera digDenna sajts underhåll är helt beroende av reklamintäkter och premiummedlemmar. Vänligen stäng av din annonsblockerare eller bli premiummedlem för att slippa reklam.
Ett premiummedlemskap kostar 39:- för en månad eller 299:- för ett år och då låser du upp funktioner och du stödjer också en oberoende utvecklare.
Tänk på att:
Alla recensioner kontrolleras manuellt.